Warsztaty sensoryczne 22.02.2020 r.

Poniższe podsumowanie warsztatów nie będzie się skupiało na opisaniu tego co było, co się działo....to można zobaczyć na zdjęciach. 🙂 Chcielibyśmy podzielić się z Państwem czymś ważniejszym - naszymi osobistymi przemyśleniami dotyczącymi tego czasu. Przedszkole Miś jest po kolejnych warsztatach sensorycznych, emocje towarzyszące przygotowaniom powoli opadają...ale pojawiają się nowe te związane z przeżywaniem ich wspólnie z Dziećmi i ich Rodzicami.👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧 Dziś obserwowaliśmy coś cudownego WSPÓLNY CZAS.
Z autopsji wiemy, że większość zabawek zajmuje dzieci jedynie na moment - i to krótszy niż oczekujemy.... często zastanawiamy się jaki prezent będzie trafiony, czyli wniesie w życie naszego szkraba wartość, sprawi mu radość, a jednocześnie nie będzie kolejną zabawką na pięć minut?
A gdyby tak podarować dzieciom w prezencie coś co nas nic nie kosztuje a mianowicie CZAS?
Czas jest jednym z cenniejszych zasobów, którego zazwyczaj nam brakuje. Mamy wiele obowiązków, problemów, zainteresowań i innych zobowiązań. Nie wiemy co wybrać? Nie damy Wam prostego rozwiązania ani patentu na zwiększenie czasu. Będziemy natomiast Was zachęcać, by szczerze spytać siebie jak spędzam czas ze swoim dzieckiem? Jaką relacje chce z nim budować? Czym interesuje się moje dziecko? Jak jeszcze mogę mu pomoc?
Bardzo trafne jest porównanie rekacji rodzic dziecko do PAKOWANIA WALIZKI: to, co teraz włożymy, wyjmiemy z niej w przyszłości.
Budowanie relacji to proces bardzo indywidualny, a jednocześnie wymaga systematycznych działań i rodzinnego czasu spędzonego wspólnie.
Chcemy, aby nasze warsztaty umożliwiały nie tylko stymulowanie rozwoju dzieci ale także były czasem DLA RODZINY którego tak bardzo nam wszystkim brakuje. ❤
Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, za te wszystkie miłe i motywujące słowa. Przesyłamy dużo pozytywnej energii i do zobaczenia !💚💛🧡