Cloud2
Cloud1

Kb Projekt

Budynek Przedszkola

Przedszkole Miś jest obecnie w trakcie budowy. Planowany termin otwarcia przedszkola to jesień 2019 roku.

Nasze przedszkole to nowoczesny parterowy budynek o powierzchni 535m2 składający się z czterech przestronnych sal zajęciowych. Około 70 metrowe sale są otwarte na ogród przedszkola, a z okien rozprzestrzenia się widok na otaczającą nas przyrodę.  Każda sala posiadać będzie bezpośrednio przylegającą łazienkę przystosowaną do potrzeb dzieci oraz magazynek. Sale zostaną wyposażone w nowe meble, atrakcyjne zabawki edukacyjne i pomoce dydaktyczne

W Przedszkolu Miś zadbamy o to, aby nasze dzieci były bezpieczne, dlatego wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadać będą certyfikaty i atesty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo oraz będą  przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych.

W Przedszkolu Miś zapewnione zostaną wygodne szatnie, w których każde dziecko znajdzie miejsce na swoje rzeczy. Szatnie znajdują się zaraz przy wejściu do budynku i posiadają okna dzięki, którym możliwe będzie wietrzenie pomieszczeń.  W budynku znajdują się również gabinety dla logopedy oraz innych specjalistów. Goście oraz rodzice będą mieli do dyspozycji łazienkę znajdującą się w holu głównym.  W budynku znajduje się również zaplecze kuchenne z osobnym wejściem.

Budynek został zaprojektowany tak, by w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo dzieci. W każdej sali zajęciowej znajdują się drzwi prowadzące bezpośrednio do ogrodu przedszkola, co jest niezmiernie ważne w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Przedszkole będzie w całości ogrodzone z wydzielonym, również ogrodzonym wewnętrznie, placem zabaw. Bezpośrednio przed przedszkolem znajdować się będzie duży, wygodny parking dla rodziców.

Ogród

Przedszkole posiada ogród o powierzchni 2000m2, który zaspokoi potrzeby ruchowe dzieci i zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasz ogród będzie miejscem, w którym będziemy spędzali mnóstwo czasu. Powietrze to jeden z naturalnych czynników o ogromnym znaczeniu dla rozwoju dziecka.

Aby zachęcić dzieci do spędzania czasu na powietrzu stworzymy atrakcyjny plac zabaw wyposażony w rozmaite bezpieczne i ciekawe zabawki oraz urządzenia.

Arts

Lekcje przyrody wśród otaczającej nas natury?
Zajęcia z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu?
Szalone zabawy na naszym placu zabaw?
Oczywiście!

Przyroda to przygoda! Uczymy szacunku i miłości do natury. Im częściej dzieci obcują z naturą, słuchają opowieści o różnorodnych gatunkach roślin i zwierząt oraz uczą się o ochronie środowiska, tym bardziej stają się wrażliwe na piękno przyrody i wiedzą, że należy ją szanować. Nasz ogród umożliwi nam wprowadzenie dzieci w piękny i ciekawy świat flory i fauny!

Nasz ogród pozwoli dzieciom obserwować zmieniające się pory roku.

Arts

Wiosną będziemy podziwiać jak ogród budzi się do życia, świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami, które zasadziliśmy jesienią. Nauczy nas to wrażliwości i wnikliwości w obserwowaniu i poznawaniu świata.

Latem nasz ogród warzywny pozwoli pokazać najmłodszym w jaki sposób rosną zjadane przez nich warzywa. Dzieci będą brały czynny udział w sianiu, pieleniu i zbieraniu warzyw, a także będą przyglądały się poszczególnym etapom dojrzewania owoców.

Jesienne otoczenie wraz z jego skarbami, kolorami i zapachami może być bardzo stymulujące dla rozwoju poznawczego dziecka oraz pobudzające dla jego zmysłów i wyobraźni. Liście, kasztany, żołędzie, orzechy to naturalne zabawki stymulujące wyobraźnie dziecka.

Zimowe szaleństwa nie będą miały końca, a jednym z zimowych zadań będzie zbudowanie karmników dla ptaków. Takie zadanie da dziecku mnóstwo korzyści. Uczy empatii, troski o słabszych, mniejszych i potrzebujących. Może uczyć regularności i odpowiedzialności. Spostrzegawczości. Szacunku dla świata przyrody. A poza tym to naprawdę ciekawe!

Lokalizacja przedszkola

Przedszkole Miś zlokalizowane jest w Kutnie przy ul. Dojazd. Staraliśmy się by dojazd do nas był jak najmniej uciążliwy dla Was rodziców, ale też by otoczenie przedszkola było jak najbardziej bezpieczne, przyjazne i oddalone od miejskiego zgiełku. Mamy nadzieję, że zjazd z kutnowskiej obwodnicy, którą wielu z nas codziennie dojeżdża do pracy a jednocześnie brak bezpośredniego sąsiedztwa ruchliwej drogi w połączeniu z otoczeniem zieleni i dużym ogrodem spełnia nasze założenie.

Google Maps