Arts

Bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa, poczucia stabilizacji i opieki naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Począwszy od stworzenia bezpiecznej infrastruktury, zasad funkcjonowania naszego przedszkola po emocjonalne poczucie bezpieczeństwa każdego dziecka. Stawiamy na radosne wychowanie, pełne zrozumienia i ciepła. Wspieramy każde dziecko w budowaniu poczucia własnej wartości, zaufania do siebie, które pozwala mu na radzenie sobie z trudnościami.

Boy 160168 1280

Nauka przez zabawę

Śmiech i zabawa stanowią niezbędny element prawidłowego rozwoju dziecka. Najlepszym sposobem, by rozbudzić w dziecku pasję do nauki jest skojarzenie jej właśnie z dobrą zabawą. Rozmaite doświadczenia, próbowanie, poznawanie w trakcie aktywnej zabawy sprawią, że nasze dzieci z uśmiechami na twarzy zaangażują się w nowe aktywności i zdobędą wiedzę. Będziemy robić wszystko by pobudzić dziecięcą ciekawość, której zaspokajanie przyniesie wymierne efekty w postaci nauki. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że czas wolny, odpoczynek i doświadczanie chwilowej nudy jest dzieciom również potrzebne. W misiowym przedszkolu znajdziemy też czas na słodkie lenistwo.

Boy 160168 1280

Przyroda, ruch, sen

Dzięki temu, że Przedszkole Miś to także ogród o powierzchni 2000m2, spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie dla nas codziennością. Nasz ogród umożliwi nam wprowadzenie dzieci w piękny i ciekawy świat przyrody! Zdajemy sobie także sprawę, że ruch ma ogromne znaczenie w rozwoju dziecka. Postaramy się wykorzystać okres wczesnego dzieciństwa do rozbudzenia u dzieci zainteresowania różnymi formami aktywności fizycznej po to, aby w dorosłym życiu ruch był dla nich przyjemnością, a nie koniecznością. W naszym przedszkolu znajdzie się również czas na sen. Po nauce, zabawie na świeżym powietrzu drzemka dla przedszkolaków (zwłaszcza tych najmłodszych) jest tak samo ważnym elementem dnia.

Cherry 2850850 1920

Zdrowie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przedszkola i żłobki to miejsca, w których rozwija się dużo wirusów. Dzieci nieustannie mają ze sobą bliski kontakt, dlatego choroby szerzące się drogą kropelkową, mogą przenosić się szczególnie łatwo. Dlatego w naszym przedszkolu będą odbywały się zabiegi ozonowania sal oraz wyposażenia. Regularne zabiegi ozonowania skutecznie zapobiegają infekcjom oraz zakażeniom. Co najważniejsze, ozon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i może być stosowany dowolną ilość razy w pomieszczeniach użytkowych. Ozon skutecznie oczyszcza pomieszczenia, a także znajdujące się w nich wyposażenie takie jak meble, zabawki, dywany oraz wszystkie inne dostępne przedmioty. Ozonowanie to także najlepsza metoda na pozbycie się roztoczy oraz grzybów.

Właściwe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. W znacznej mierze ma decydujący wpływ na jego dalszy rozwój. Wiemy, że duży wpływ na prawidłowe żywienie dziecka ma spożywanie posiłków w przedszkolu. Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie prawidłowych nawyków żywieniowych dlatego w naszym przedszkolu będą odbywały się warsztaty kulinarne, pogadanki na temat prawidłowego żywieni, a także dni tematyczne, np. dni bez cukru czy dzień konkretnego warzywa czy owocu.

Balloons 1852499 1920

Język obcy

Dzieci uczą się języków obcych znacznie łatwiej niż dorośli, ich głowy są chłonne jak gąbki, a nauka jest w ich wieku naturalnym procesem. Dzieci uczące się drugiego języka są bardziej otwarte na inne kultury, a tym samym na innych ludzi. Eksperci twierdzą, że im wcześniej zaczniemy oswajać dziecko z obco brzmiącym językiem, tym są większe szanse, że szybko i skutecznie opanuje ono umiejętności komunikowania się. Dlatego w Przedszkolu Miś stawiamy na naukę języka angielskiego. Dzięki temu maluch „osłucha się” z obcą mową, a to na pewno przełoży się na późniejszą naukę. Rozumienie ze słuchu, konstrukcje gramatyczne oraz nauka słówek nie sprawią problemów malcowi, jeśli od wczesnego dzieciństwa będzie miał kontakt z językiem.

Social Media 2457842 1920

Współpraca z rodzicem

Doskonale wiemy, że współpraca między nauczycielami a rodzicami ma duże znaczenie - korzyści odnoszą wszyscy: dzieci, rodzice i nauczyciele. W Przedszkolu Miś rodzice oprócz bezpośredniego kontaktu z nauczycielami będą mieli kontakt z przedszkolem za pomocą aplikacji. Dzięki niej będą zawsze na bieżąco z aktualnościami i kalendarzem przedszkola. Otrzymają powiadomienia w czasie rzeczywistym i przypomnienia ważnych wydarzeń dotyczących swojego dziecka. Aplikacja pozwoli monitorować co do minuty pobyt dziecka w przedszkolu, a także stan i wysokość płatności za pobyt. Wiemy, że rodzice chcą uczestniczyć w życiu przedszkolnym swojego dziecka, wiedzieć co dziś robiło, czego się nauczyło, a najchętniej zobaczyć to na własne oczy. U nas będzie to możliwe. Dzięki aplikacji oraz naszemu profilowi na Facebooku rodzice będą mogli oglądać naszą codzienność na publikowanych na bieżąco zdjęciach. Rodzice będą również otrzymywali kwartalny newsletter podsumowujący działania przedszkola, a także informujący o planach na kolejne miesiące.