Cloud2
Cloud2
Cloud1
Cloud1
Cloud1

Alpaki Cudaki z wizytą

Gośćmi specjalnymi w dn. Pasowania na przedszkolaka był Kropek i Kamiś - Alapki Cudaki z Siedlątkowa. 🦙🦙

Te piękne zwierzaki na codzień zajmują się alpakoterapią 😉🥰🦙. To forma terapii, polegająca na bezpośrednim kontakcie ze spokojnie nastawioną do człowieka i ciekawską alpaką. Nasze misie miały okazję do karmienia, przytulania, głaskania a nawet czesania alpak. Wyprowadziły je też na spacer. Są to niesamowicie ciepłe i miękkie w dotyku zwierzaki. 🥰🦙 

Dzieci dowiedziały się również że te przystojniaki chodzą do fryzjera i zobaczyły czym różni się wełna z alpaki od wełny owczej. Spotkanie z Kamisiem i Kropkiem przyniosło nam wiele pozytywnych wrażeń i doznań. Misie były przeszczęśliwe a alpaki dzielne i bardzo cierpliwe. 😅🦙🐻🦙🐻🦙🐻 

To z pewnością nie ostatnia wizyta naszych nowych znajomych!!! 🦙🦙🦙 


Pasowanie na przedszkolaka

23 października w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie - "Pasowanie na przedszkolaka"!  

Z tej okazji w każdej grupie odbyły się uroczyste występy naszych zdolnych misiów. Po części artystycznej p. Dyrektor pasowała każdego misia. Od teraz nasze miśki są oficjalnie przedszkolakami a to duży krok w ich drodze do samodzielności. 

Każdy Miś dostał drobny upominek w postaci książek, breloczka nawiązującego do nazwy swojej grupy i oczywiście dyplomu. 

Gratulujemy Wam GuMisie, Uszatki i Puchatki!!! Misie kodują!

Rozpoczynamy wprowadzanie misiów w świat kodowania. 🤓↗️➡️↘️⤴️↩🎲👩‍💻🧑‍💻👨‍🏫 Wszystkich misiów. 🥰🐻Tych najmłodszych również! Kodowanie to nie tylko zajęcia z użyciem komputera. 😊
Nasi nauczyciele zakończyli właśnie szkolenia dot. realizacji zajęć w zakresie kodowania.🟥🟧🟨🟩🟦🟪 I już wiedzą, że podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci. Dlatego też Misie swoją przygodę z kodowaniem rozpoczynają na dywanie w sali dydaktycznej. ↘️⤴️
Wprowadzanie nauki programowania w pierwszym etapie edukacyjnym daje dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat, wprowadzanie algorytmicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. 🤩🤔🧐🧠👀
Na początek dzieci będą uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków i obrazków. Zajęcia, starannie dobrane do potrzeb i możliwości rozwojowych otworzą umysły, rozwiną umiejętności matematyczne, umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. 🤔🧐🧠🐻
Podnosząc trudności zadań starszaki będą kodowały z wykorzystaniem naszej tablicy interaktywnej.↘️⤴️↩🎲👩‍💻🧑‍💻
Będziemy kodować m.in. w ramach projektu pn. „Uczymy dzieci programować". Organizujemy również wydarzenia w zakresie KODOWANIA w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, który obecnie trwa. 🐻😊


Nowy rok szkolny w Misiu

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny w Misiowym przedszkolu. Nowy rok, nowe pomysły, nowe zajęcia, nowe dzieci i nowe grupy :). 

Wynik ogłoszonego konkursu na nazwę grup przedszkolnych przesądził o tym, że misiowa społeczność to siła. Powstałe grupy to:

 • Gumisie - 4 - 5 latki
 • Uszatki - 3 latki 
 • Puchatki - 3 latki

Sale wypełniły się uśmiechniętymi, gotowymi do nauki i wspaniałej zabawy misiami :). 

Naturalnie, podstawa programowa realizowana jest codziennie w każdej grupie. Jednak misie mają tyle chęci i mocy do zdobywania wiedzy, że musimy wypełnić im czas ciekawymi zajęciami, które rozwijają ich zainteresowania i pasje. W nowym roku ruszyliśmy z regularnymi zajęciami:

 • Środy z eksperymentami
 • Zajęcia z elementami Montessori
 • Codziennie kwadrans z angielskim czyli super memo i nauka słówek
 • Każdy Miś koduje dziś! - zajęcia z kodowania

Dodatkowo odbywają się zajęcia sportowe, zajęcia z j. angielskiego, zajęcia z logopedą i zajęcia z rytmiki. Ponadto w każdym miesiącu organizujemy wydarzenia tematyczne, obchodzimy święta nietypowe dzięki czemu zdobywamy różnorodną wiedzę o otaczającym nas świecie. Wrześniowa pogoda pozwoliła nam też na wesołe zabawy w naszym ogrodzie a właśnie to nasze misie uwielbiają najbardziej :). 

We wrześniu działo się naprawdę dużo!!! Nowe dzieci ku naszej radości szybko zaadoptowały się w naszym przedszkolu. Z pewnością pomogły im w tym nasze panie nauczycielki i panie pomoce, które codziennie witają misie z uśmiechem, do każdego dziecka podchodzą indywidualnie a przede wszystkim z wielkim sercem. 

 • 7 września Gumisie obchodziły Międzynarodowy Dzień Bajek - Zabawom nie było końca. Dzieci na podstawie wylosowanych obrazków oraz zagadek słownych zgadywały tytuły bajek, pomagały Kopciuszkowi w oddzieleniu fasoli od grochu, pomagały Czerwonemu Kapturkowi znaleźć drogę do domku babci.
 • 16 września Misie eksperymentowały!🐻👩‍🔬👨‍🔬 Dzieci każdego dnia zadają tysiące pytań...❓❓❓🤔Jak powstaje tęcza, jak mieszają się barwy, czy jedzenie jest sztucznie barwione? 🍭🍬🌈🎨Dzisiejsze zajęcia były wprowadzeniem do rozmowy o kolorach i mieszaniu barw. Do dzieci najlepiej trafiają obrazy, wrażenia i doświadczenia. Dzięki naszemu eksperymentowi dzieci zobaczyły także jak wiele sztucznych i niezdrowych składników zawierają słodycze🤓🐻. Poniżej relacja z grupy Puchatków🐻.
 • 17 września w trakcie zajęć na kręgu  grupy procowały elementami metody Montessori 🤩🤓 Do zabawy edukacyjnej „ Do czego to służy?” zostały wykorzystane karty rozszerzające słownictwo (skojarzenia).
 • 21 września dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W każdej grupie dla Misiów przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek i zadań do wykonania. Były konkursy, tańce,  olimpiady sportowe i oczywiście dyplomy dla prawdziwych przedszkolaków :).
 • 23 września misie przywitały Panią Jesień, która przez jakiś czas została obecna na naszych zajęciach. Dzieci poznały dary i kolory jesieni, piosenki o jesiennej tematyce, podczas zajęć i w pracach plastycznych dzieci wykorzystywały jesienne symbole tj, kasztany, liście. 
 • 23 września dzieci wyruszyły w świat. A mianowicie zaczeły poznawać go za pomocą mapy Montessori.
 • 24 września Z okazji ich święta Śliwki Puchatki przyjrzały się śliwkom dokładnie. Zajęcia zaczęły się od degustacji. 🤤. Następnie puchatki ubrane w fioletowe stroje poznały różne rodzaje śliwek, segregowały je wg odmiany, układały śliwkowe puzzle, każdy pomalował farbami swój owoc. Misie zrobiły też bibułowe konfitury śliwkowe 😅🥰🫐🐻. Na koniec do śliwki dołączyły inne owoce czyli puchatkowy kwadrans z angielskim🐻🥰.
 • 24 września odbyły się pierwsze zajęcia w grupie Gumisiów w ramach konkursu ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego dla przedszkoli "Przygody Mieci i ImPeta", którego celem jest edukacja w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. 🗑♻️🤓
 • 29 września dzieci zostały powitane słowami "Każdy Uszatek wie gdzie kącik książki w sali znajduje się. 🎶📚📖🐻"
 • Misie obchodziły Dzień Głośnego Czytania.👄👂🗣📚 Dzieci opowiedziały o swoich ulubionych książkach i jak to na grupę Starszaków przystało, podyskutowaliśmy o wyższości słowa czytanego nad ekranizacją😉
 • 30 września - Środa to dzień eksperymentów!!! Jeden z nich odbył się w ogrodzie! 🌞🌳. Misie zachwycone!!!🤩 Uwaga wybuch 😅🗯💣💥. Następnie zajęcia przeniosły się na salę. Starszaki samodzielnie wykonywały doświadczenie związane z krystalizacją soli.🧑‍🔬👩‍🔬🧪💎💎💎 Maluchom przedstawiliśmy jak można w łatwy sposób pokazać na czym polega patrzenie przez soczewkę. Pokazaliśmy jak soczewka odwraca obraz. Misie zobaczyły też, że "Powietrze ma swoją masę ".
 • 30 września to również Dzień Chłopaka! Uszatki, Puchatki i Gumisie obchodziły to święto z wielką radością 🐻👱🧑👨‍🦰🧑‍🦰👱‍♂️🥰. Koleżanki z grup przygotowały dla kolegów małą niespodziankę😊 a przecież każdy lubi dostawać prezenty :)

Przedszkole i poszczególne grupy biorą również udział w następujących konkursach i projektach:

 • Ogólnopolski konkurs edukacyjny dla przedszkoli "Przygody Mieci i ImPeta"
 • Międzynarodowy projekt "Magiczna Moc Bajek"
 • Międzynarodowy projekt edukacyjny EMOCJA
 • Program edukacyjny "Uczymy Dzieci Programować"
 • Udział w konkursie "Szkolne przygody Gangu Fajniaków"

Zapraszamy na nasza stronę na FB, na której  można śledzić codzienne poczynania naszych misiów :).